Одним з найефективніших методів захисту власності є встановлення камер відеонагляду. Це дозволить здійснювати візуальний контроль над територією знаходиться в полі зору відеокамер. Всі відеоматеріали можуть архівуватись з подальшою можливістю перегляду та аналізу того, що відбувається, і часто саме вони відіграють ключову роль у встановленні картини злочину і затриманні зловмисників.

Сфера застосування

Встановлення систем відеонагляду переслідує безліч цілей: охорону приміщень або території, здійснення контролю над співробітниками, спостереження за прийомом-відгрузкою товару. Відеокамера може використовуватися в комплексі з системами ідентифікації особи або транспортного засобу.

Встановлення та налаштування відеонагляду для магазину – одне з першочергових завдань для реалізації комплексу заходів безпеки. Згідно зі статистикою, у торговельних закладах зі встановленою системою відеонагляду істотно зменшується відсоток крадіжок та нестач. Окрім цього, камери дозволяють вести облік робочого часу співробітників, оцінити рівень обслуговування клієнтів тощо.

Важливу роль відіграє система відеонагляду в ресторані, кафе. Це той самий контроль над роботою персоналу, рівнем обслуговування клієнтів. Відеореєстрація дозволяє вирішити багато спірних ситуацій між офіціантом і клієнтом.

Відеонагляд в офісі дозволить запобігти багатьом протиправним діям, як з боку співробітників, так і з боку відвідувачів або зловмисників. До того ж, як показує практика, встановлення відеонагляду допомагає значно підвищити дисципліну та продуктивність праці.

Встановлення камер у готелі – це, перш за все, безпека клієнтів та їх особистого майна. Установка системи відеонагляду на території автостоянки готелю допоможе запобігти розкраданню і псування автомобілів гостей. Встановлення камер в готелі також дозволить провести ефективний моніторинг діяльності персоналу та підвищити рівень послуг.

Етапи установки

Встановлення систем відеонагляду передбачає наступні операції:

  • Установку камер. Монтаж здійснюється всередині приміщень або по периметру об’єкта. Камери позиціонуються згідно з технічним завданням;
  • Монтаж системи живлення. Подача напруги в заданому діапазоні, у разі IP-камер живлення подається по крученій парі згідно з протоколом PоE;
  • Установка відеореєстратора. Монтаж серверної шафи, підключення камер, інсталяція жорстких дисків, інтеграція з датчиками руху. Встановлення та налаштування програмного забезпечення, мережевого відеосервера;
  • Прокладка кабелю. Підведення UTP, сигнального або коаксіального кабелю.

Особливості встановлення систем відеонагляду

Встановлення та налаштування відеонагляду в магазині має вестися відкрито, це передбачено законом. Встановлення камер провадиться в торгових залах та складських приміщеннях. Додаткові камери встановлюються на автостоянках. Важливою функцією в даному випадку буде можливість архівації записів, з метою їх подальшого перегляду та аналізу. Для середніх підприємств підійдуть камери, які здатні здійснювати безперервний запис впродовж 14 днів.

Система відеонагляду в ресторані повинна забезпечувати не тільки відео, але і аудіоконтроль. Так, досить часто для відеонагляду використовуються IP-камери, за допомогою яких контроль може здійснюватися не тільки з пульта охорони, а й віддалено, з будь-якого іншого пристрою з доступом до Інтернет.

Відеонагляд у офісі має гарантувати повноцінний візуальний контроль над відвідувачами. По периметру офісу встановлюється така кількість камер, яке дозволить охопити 99-100% площі. У цьому випадку встановлюються камери з високою чутливістю і розподільчою здатністю, наприклад HD-відеокамери. Безпосередньо в офісі можна встановити недорогі камери зі світлочутливістю 0,1 Люкс зі стандартними об’єктивами.

Щоб встановити відеонагляд на тому чи іншому об’єкті необхідно враховувати планування і умови експлуатації камери. З цією метою підбираються камери з певними кутами огляду, чутливістю, фокусною відстанню. Вибір здійснюється між чорно-білими і кольоровими камерами, пристроями з ІЧ-підсвічуванням, з вбудованими мікрофонами і без таких, з датчиками руху тощо.