Роутер – пристрій, призначений для управління передачею даних як всередині мережі в офісі, так і між двома різними мережами. Основне призначення сучасних роутерів – організація доступу до мережі Інтернет для клієнтів локальної мережі.

Види роутерів

Сучасний виробник пропонує декілька основних типів маршрутизаторів, які підійдуть для офісу і домашнього використання. Вибір яких залежить, насамперед, від способу передачі даних вашим провайдером. Розподіл роутерів можна вважати умовним, оскільки в багатьох пристроях реалізовані різні способи отримання даних із зовнішніх мереж: FTTB, ADSL, 3G / 4G, Wi-Fi-роутери.

FTTB -роутери являють собою пристрої з одним зовнішнім (WAN) портом і з декількома внутрішніми портами для підключення клієнтів локальної мережі (комп’ютери, комутатори і т.д.). Використовуються у випадках, коли передача даних від провайдера здійснюється по оптоволокну, а безпосередньо клієнту пропонується підключення по витій парі 5 категорії з RJ-45 коннектором (Fast Ethernet технологія).

ADSL-роутери призначені для підключення до мережі Інтернет через телефонну лінію. Оснащені одним зовнішнім портом з роз’ємом RJ-11 і одним або декількома роз’ємами (портами) RJ-45. Сучасні ADSL-маршрутизатори можуть бути оснащені інтегрованим Wi-Fi-передавачем, це дозволяє організувати бездротову мережу.

3G / 4G-роутери застосовуються для підключення до Інтернету по бездротовій технології (Інтертелеком, PeopleNet та ін.).

Wi-Fi-роутери дозволяють організувати бездротову мережу. Залежно від моделі, такі пристрої для з’єднання з Інтернет можуть використовувати ADSL, Ethernet або 3G / 4G технології.

Встановлення та налаштування роутера

Для забезпечення доступу в Інтернет мережевим клієнтам виконуються наступні дії:

  • Підключення маршрутизатора;
  • Підключення комп’ютерів або комутатора до роутера (при дротовому з’єднанні);
  • Налаштування роутера;
  • Налаштування параметрів мережевої карти;
  • Тестування працездатності.
  • Налаштування роутера для офісної мережі зводиться до встановлення необхідних параметрів:

Налаштування локальної мережі (LAN). Вказується діапазон IP-адрес для комп’ютерів і пристроїв локальної мережі, маска підмережі.

Налаштування Інтернет (WAN). Залежно від моделі маршрутизатора і використовуваного каналу зв’язку з провайдером вказується тип підключення: ADSL, PPTP, PPPoE, VPN і дані для аутентифікації;
Wi-Fi.

Файервол. Активація контролю над мережевими пакетами та їх фільтрація із заданими параметрами. Дозволяє обмежити несанкціонований доступ до локальної мережі.

Налаштування роутера, як і налаштування будь-якого іншого активного мережного обладнання, слід здійснювати з урахуванням розміру локальної мережі, навантаження на мережу і залученого обладнання.