Головною перевагою усіх бездротових мереж є простота розгортання. Для їх створення не знадобиться прокладати кабель, що було б вкрай незручно в умовах функціонуючого офісу або іншого закладу. Пов’язано це, передовсім, з тим, що монтаж СКС у приміщенні можна здійснити 2 способами: виконавши штробування стін або прокласти кабелі уздовж стін у коробах. І той, і інший спосіб не є косметичним і не підходить для організації бездротової мережі в офісі після ремонту або у новому приміщенні, коли для власників важлива кожна хвилина.

Звичайно ж, головне зручність Wi-Fi мереж, це мобільність її клієнтів і можливість швидкого підключення нових користувачів і устаткування (телевізорів, відеокамер, принтерів, сканерів та інших пристроїв з підтримкою Wi-Fi).

Точки доступу використовуються для створення не лише невеликих домашніх мереж, доступ до яких можна отримати за допомогою ноутбука, смартфона. Точки доступу використовуються і для створення мереж для великих організацій, з можливістю підключення більше 100 клієнтів. Такі бездротові точки доступу можуть транслювати сигнал на відстань у кілька десятків кілометрів.

Основою Wi-Fi мережі є точка доступу, що представляє собою окремий пристрій або є інтегрованою у роутер. Точка доступу Wi-Fi гарантує хороший прийом сигналу всім клієнтам, які знаходяться в зоні дії пристрою.

Існують різні за технічними параметрами пристрої: з різним рівнем посилення сигналу на виході, всенаправленими і направленими антенами. Для збільшення радіусу Wi-Fi сигналу, можливе створення розподіленої мережі на основі певної кількості точок доступу – для цього вони повинні підтримувати технологію WDS, що дозволяє пристроям зв’язуватися між собою.

Точка доступу для офісу – це можливість використовувати будь-які периферійні пристрої, що підтримують бездротову технологію: принтери, факси. Часто, налаштування відеоспостереження в офісі або магазині проводиться також за допомогою Wi-Fi технології.

Щоб налаштувати точку доступу для мережі, необхідно знати IP-адресу, дані для авторизації. Всі ці дані вказані в паспорті пристрою. Для можливості з’єднання з точкою доступу, адаптеру ПК необхідно присвоїти адресу з того ж діапазону. Зв’язок з точкою доступу з метою її подальшого налаштування виконується через LAN-порт.

Отримавши можливість змінювати налаштування точки доступу необхідно вказати наступні параметри бездротової мережі:

  • Тип Wi-Fi мережі. Вказується один зі стандартів 802.11;
  • Канал. Для Wi-Fi зв’язку пристрою можуть використовувати різні за частотою канали.
  • Ідентифікатор. Кожна мережа має своє умовне назва, яка може містити будь цифро-буквені символи;
  • Метод і ключ шифрування. Дозволяє використовувати один з методів шифрування для захисту створеної мережі;
  • Швидкість. Пристрій дозволяє вказати швидкість створюваного з’єднання. За замовчуванням – автоматичне визначення.

Після налаштування Wi-Fi точки доступу, виконують налаштування клієнтських Wi-Fi-адаптерів, які полягають у вказівці параметрів TCP / IP протоколу, ідентифікатора мережі, методу і ключа шифрування. Окрім налаштування точок доступу, наші фахівці допоможуть у налаштуванні іншого активного мережного обладнання.