Розробка мобільних додатків на сучасному етапі є вкрай популярною послугою. Кількість користувачів мобільних пристроїв на різних платформах зростає з кожним днем. Сьогодні користувач вимагає широкого спектру різноманітного програмного забезпечення для офісу та вирішення бізнес-задач. Також, досить велика частка програмного ринку належить ігровим додаткам для пристроїв на базі iOS і Android платформ. Ми маємо визнати, що нові програмні продукти є важливою ланкою в розвитку торговельної, виробничої та інших сфер діяльності людини.

Існує три види мобільних додатків:

  • Веб-додатки, сайти. Найпопулярніший тип додатків. Сучасні мобільні пристрої надають користувачеві, який працює в мережі Інтернет, такі ж можливості, що й стаціонарні комп’ютери. Обумовлено це підтримкою HTML 5. Окрім того, додатки для мобільних пристроїв це ідеальний варіант для швидкого старту з невеликими вкладеннями і відмінною функціональністю. Мобільні сайти – це рішення для всіх без винятку платформ.
  • Гібридне ПЗ. Це можливість доступу до всього функціоналу мобільних пристроїв, при цьому для їх створення використовуються фреймворки, HTML, Java, CSS. Це нативне ПЗ з інтегрованим мовою розмітки. Такі додатки – чудове рішення для тих, хто бажає використовувати всі переваги нативних додатків в поєднанні з останніми розробками в веб-технологіях. Прикладом гібридного програмного забезпечення може служити Facebook, що завантажується з магазину ПЗ, але потребує підключення до Інтернету.
  • Нативне ПЗ. Найвимогливіший до ресурсів вид додатків. У той же самий час, дозволяє скористатися всіма можливостями операційної системи. Це найбільш функціональний і продуктивний вид мобільних додатків.

Розробка мобільних додатків ведеться для наступних платформ:

Розробка додатків для Аndroid. На частку мобільних пристроїв на базі Android припадає 50 відсотків всіх користувачів. Створення додатків для цієї платформи відрізняється від розробки сайту. В даному випадку також приділяється увага інтерфейсу – дружньому та інтуїтивно зрозумілому. Щоб не зникало бажання використовувати додаток кожен день, важливо опрацювати прототипи і дизайн програми. Розробка додатків для Аndroid вимагає від розробників глибоких знань і розуміння принципів ефективної взаємодії користувача з додатком, законів дизайну.

Розробка додатків для IOS. Iphone OS – IOS випускається американською компанією Apple. Більше 30% користувачів обирають в якості платформи для своїх мобільних пристроїв Iphone OS. Якісне ПО починається з проекту архітектури програми. Саме зручності користування продуктом приділяється особлива увага при розробці IOS додатків. Тому, визначившись з бізнес-планом, переходять до планування архітектури додатку, а потім до дизайну інтерфейсу мобільного програми. Створений дизайн-макет передається програмісту, який працює над задуманим функціоналом.

Розробка додатків для смартфонів проводиться в інтегрованому середовищі, яку надає кожна з існуючих платформ і дозволяє виробникам виконувати завдання з програмування, тестування та впровадження.